Izbor iz Knjižnice Filozofskog fakulteta

U duhu glavne teme ovogodišnje Noći knjige “Knjige koje su mijenjale svijet”, Knjižnica Filozofskog fakulteta, prema prijedlozima knjižničarki, pripremila je vlastiti izbor. Ukratko se nudi izbor iz literature koja je mijenjala struku, odsjek ili pojedinca, time svakako mijenjajući svijet.

Izbor je eklektičan i zanimljiv, nekad neočekivan. Neke su knjige stručna literatura i promijenile su pristupe u znanosti, neke su vrhunski primjerci književnosti ili neizbježni klasici, neke su prave književne poslastice.

Osim preporučenih naslova možete saznati nešto ukratko o njima te naći poveznicu na elektroničko izdanje ako postoji.

Ovaj kratki izbor radi svoje raznovrsnosti može pružiti poticaj različitim čitateljima da izaberu, upiju i još jednom promijene vlastiti svijet jer se unutarnji svijet pojedinca mijenja sa svakom knjigom.

Mijenjajte se, jer sve se mijenja i sve teče…